№06 Червень 2013 року → У вільний час

Техніка: Витончені перегони

Планшети стрімко набувають популярності, тож ноутбукам доводиться змінюватися. Тотальна мініатюризація ноутбуків із збереженням високої продуктивності — основна тенденція останніх років. Еталоном, як і раніше, залишається Apple, проте у MacBook Air з кожним роком конкурентів стає дедалі більше

Apple MacBook Air — культовий гаджет

Моделі поточної лінійки набагато потужніші, ніж перші MacBook Air, що були представлені широкому загалу 2008 року. Тоді дизайн і вага моделі захоплювали, проте її продуктивність викликала сумніви. Наразі побоювання вже втратили актуальність. Навіть найдешевші моделі лінійки відповідають очікуванням звичайного користувача. Найбільш просунуті моделі можуть похвалитися процесором Intel Core i7, 8 ГБ оперативної пам’яті та SSD-накопичувачами ємністю 256 ГБ. У лінійці — як 11,6-, так і 13,3-дюймові моделі. Останні радують тривалістю автономної роботи на рівні 7—8 годин. З останніх «див техніки» в Air не вистачає тільки Retina-екранів з високою розподільною здатністю (понад Full HD). Торік компанія оснастила таким екраном ноутбуки MacBook Pro. Знавці стверджують, що наступного року похвалитися більш потужним екраном зможе також MacBook Air. Тож змагатися із технічним оснащенням, репутацією та іміджем культового бренда іншим учасникам ринку поки що дуже складно.

Dell XPS 12 — цікавий трасформер

Dell XPS 12 — ноутбук-трансформер намагається конкурувати ефектним дизайном і потужним залізом. Задумка — надати користувачеві дві моделі користування пристроєм — в ролі традиційного ноутбука і планшета. XPS 12 трохи товстуватий як для планшета, але це компенсується апаратною клавіатурою. Екран вміщений у металеву рамку, яка спочатку здається звичайною окантовкою. Насправді ж екран провертається всередині цієї рамки на 180 градусів, і користувач отримує планшет. Діагональ екрана складає незвичні 12,5 дюйма. Використовується IPS-матриця з розподільною здатністю Full HD. У продажу — більш економна версія ноутбука з процесором Intel Core i5 і потужніша з Intel Core i7 (відповідно з 4 і 8 ГБ оперативної пам’яті).

Samsung new Series 9 — lighter than air

Ця лінійка ноутбуків покликана надати розумну альтернативу MacBook Air для тих, хто звик використовувати Windows. Lighter than air — девіз нового гаджета від Samsung. Технічна досконалість і тонке відчуття стилю відзначають ноутбук Samsung серії 9 New. Надтонкий монолітний корпус, прості й у той же час витончені обводи, жодної зайвої деталі — розробляючи ці моделі, дизайнери Samsung керувалися принципом великого скульптора Огюста Родена: «Узяти глибу мармуру і відсікти від неї все зайве». У лінійку входять і 13- і 15-дюймові ноутбуки. Фанати давно чекають 15-дюймового MacBook Air, але Apple не поспішає його представляти. Тим часом є досить багато користувачів, які хочуть максимально легкий ноутбук, але з великим екраном. Samsung втілив цю мрію. Тож поки 13-дюймовий Samsung new Series 9, здається, можна назвати лише аналогом MacBook Air, то 15-дюймовий має всі шанси на перші ролі, поки конкуренти не випустили альтернативу.

-->