№12 Грудень 2013 року → У вільний час

Фокус: Канікули зимового режиму

Напередодні Нового року та Різдва Христового «УЮ» дослідив найпопулярніші напрямки зимового відпочинку сезону-2013/2014

Останнім часом компанії все активніше переглядають підходи інвестування у людський капітал. Якщо раніше вони прагнули оперативно закрити більший обсяг роботи меншою кількістю співробітників, то сьогодні терміни кадрового планування стали більш стратегічними. Стимулом для перегляду HR-політики став досвід європейських країн і все частіші випадки дауншифтингу. Так називають явище, коли висококваліфіковані кадри через емоційне та професійне вигоряння втрачають стимули і мотивацію до подальшого розвитку кар’єри і кидають усе заради спокійного життя в курені на березі океану. При цьому компанії втрачають інвестиції, зроблені у розвиток співробітників. З метою мінімізації подіб­них ризиків експерти рекомендують, крім інших заохочень у вигляді навчання та кар’єрного зростання, давати можливість працівникам повноцінно відпочити і відволіктися від робочих завдань як мінімум двічі на рік: улітку та взимку. «УЮ» з’ясовував, де відпочити в зимовий сезон-2013/2014.

Рідні краєвиди

Багато юристів проводять дозвілля, не залишаючи меж України. Головними рекреаційними зонами всередині країни традиційно є Карпати, Львів, Київ, Одеса та Крим. Карпатські гори — безумовно, голов­не місце паломництва поціновувачів еко-туризму, а також активного відпочинку та гірських лиж. Існуюча на вітчизняних курортах інфраструктура сьогодні задовольняє запити широкої аудиторії: тут достатньо як дорогих, так і бюджетних готелів, різноманітних підйомників і трас, включаючи дитячі. Проживання в Буковелі в новорічний період стартує від 12 тис. грн за вісім днів на двох. У більш демократичному гірськолижному курорті Славському можна відпочити за 4,5—10 тис. грн за шість днів на двох. Вартість новорічного вечора в ресторані складе від 1 тис. до 1,7 тис. грн з людини. На Південному узбережжі Криму святкування Нового року в ­ресторані обійдеться дорожче — від 1,6 тис. до 4 тис. грн на людину при тому, що ціни на проживання в готелях майже не відрізняються. Важливо заздалегідь планувати зимовий відпочинок з урахуванням навантаження на транспортну інфраструктуру. Як запевняють в «Укрзалізниці», нинішнього року до ажіотажного попиту на квитки підготувалися. Щоб задовольнити потреби українців у поїздках на новорічні та різдвяні свята 2013—2014 років, було виділено 13 додаткових потягів (у цілому — 166 рейсів). З них на п’яти вже відкрито попередній продаж квитків. Із загальної кількості призначених поїздів вісім курсуватимуть у напрямку Західної України (зокрема, п’ять ­відправляються у Західний регіон зі столиці). Для пасажирів це означає 84 970 додаткових місць. Найпопулярнішими напрямками залишаються Славське (Львівська область), Свалява і Мукачеве (Закарпатська область), Львів і Буковель (Івано-Франківська область). Крим популярний у будь-яку пору року. У кримському напрямку прямують три додаткових поїзди (з них два із Києва). На ці поїзди пасажирам запропоновано 35 552 місця. Найбільш масові перевезення очікуються з 26 по 30 грудня.

Гірськолижна Європа

Серед зарубіжних курортів пальму першості серед любителів гірсь­колижного туризму впевнено утримує Австрія. В Австрійських Альпах зав­жди лежить сніг, схили і траси різної складності — для професіоналів і новачків, розвинена інфраструктура з безліччю підйомників і ресторанів, а також чудові пропозиції за так званим aprеs-ski — дозвіллю після катання. Не поступаються за популярністю снігові курорти Фінляндії, Франції, Італії та Швейцарії, а в сегменті бюджетного відпочинку — країни Східної та Центральної Європи: Польща, Чехія, Словаччина та Болгарія. Географічним відкриттям останніх років вважається Туреччина і Андорра. Європейці вже давно облюбували траси та підйомники Андорри — туристична галузь королівства забезпечує 80 % ВВП цієї маленької країни. Крім лижних курортів із зручною інфраструктурою, ця найбільш високогірна після Швейцарії держава континенту приваблює іноземців шопінгом у режимі безмитної торгівлі. Тут також знаходиться найбільший в Європі термальний комплекс — Кальдеа, де можна розслабитися після дня катання.

Туреччину, куди прийнято їздити в літній період, багато хто відкриває по-новому. Популярними гірськолижними курортами цієї країни є: Улудаг, Паландокен, Сарикамиш і Ерджієс. Їхня привабливість заснована на трьох китах — безвізовий режим, помірні ціни і система all inclusive. Стабільним хітом продажів напередодні зимових свят залишає­ться Фінляндія, куди їдуть сім’ї з дітьми, які прагнуть не тільки покататися і подихати морозним повітрям, але й навідатися в гості до Санта-Клауса. Вартість такого відпочинку варіюється від 800 дол. США на тиждень за людину в «бюджетних країнах» — Польщі, Словаччині, Болгарії, Туреччині. Дорожче, від 900 до 1 600 дол. США, обійдеться катання в Андоррі, Фінляндії чи Словенії. Відпочинок у Франції, Італії або Швейцарії стартує від 1 500 дол. США за сім днів на людину. У дні новорічних свят і перший тиждень 2014 року поїздки дорожчають на третину, а потім, до кінця січня, ціни падають.

Теплі острови

Деякі українці мають бажання змінити зиму на літо в період новорічних канікул, тож обирають морські курорти Азії, Африки та Південної Америки. Найпопулярніші напрямки цього періоду — Таїланд, Домінікана, Сейшели, Шрі-Ланка, Індія, Канарські острови В’єтнам, ОАЕ та країни Латинської Америки. Експерти впевнені, що не втратить своїх позицій Єгипет, незважаючи на перманентні хвилювання. «Теплі» напрямки, як правило, коштують дорожче, ніж «холодні». Погрітися взимку на пляжі в екзотичній країні менш ніж за 1 300 дол. США не вдасться, оскільки більшу частину ціни такого туру складає авіапереліт. Усе більшим попитом серед українців користується відпочинок в Об’єднаних Арабських Еміратах. Туристів приваблює не тільки можливість скупатися в Перській затоці, а й прагнення вражень у «місті майбутнього» Дубаї з його знаменитими архітектурними новаціями.

Не залишається без уваги в зимову пору і екскурсійний туризм. У багатьох країнах Європи взимку проходять безліч фестивалів, і, звичайно, не варто забувати про розпродажі. У європейському напрямку найбільш популярними є Іспанія, Великобританія, Італія, Франція, Угорщина та Чехія. Найбільш бюджетні екскурсійні напрямки — Прибалтика та Грузія.

-->