Техніка: Російський Vertu

Компанія Gresso, відома як виробник ексклюзивних електронних гаджетів класу люкс, випустила лімітовану серію смартфонів Radical у титанову корпусі

Компанія Gresso — російський виробник ексклюзивних пристроїв і аксесуарів класу люкс — заснована 2005 року. Як торгова марка зареєстрована у Швейцарії. Першу свою продукцію — мобільний телефон лінійки Gresso Avantgarde — представила в 2007 році. З перших же моделей компанія привернула пильну увагу своїм нестандартним підходом. Мабуть, уперше в історії телефон класу люкс був смартфоном (на противагу відомим телефонам від Vertu, серед яких смартфони з’явилися лише в 2009 році). І вже точно першою моделлю класу, що працює під управлінням Windows Mobile. Корпус телефону був виконаний з чорного 200-річного африканського дерева, що гарантувало унікальність кожної окремо взятої моделі. Незважаючи на настільки екзотичний матеріал, товщина корпусу — лише 10 мм. Незвичайним елементом дизайну є клавіші, надписані римськими цифрами. Але це ще не все — на корпусі деяких моделей затишно влаштувалися діаманти, вагою до 18 каратів. Чи потрібно говорити, що ці пристрої одразу ж потрапили в розряд найдорожчих у своєму класі? Уся подальша продукція Gresoo була відповідною. Інші моделі випускалися лише обмеженими тиражами, що тільки підвищувало їх і без того чималу вартість.

Це справді штучна продукція — традиційно подіб­ні смартфони збирають винятково вручну, крім того, оскільки кожна серія виробів лімітована, всі пристрої мають індивідуальний номер. Ось і новинку цього року — Android-смартфон Gresso Radical — випущено у кількості 999 екземплярів. Номер гравірується на задній панелі пристрою, наприклад для сотого проданого пристрою цей запис матиме вигляд 100/999. До речі, на офіційному сайті виробника можна обрати свій щасливий номер — це послуга для забобонних клієнтів.

Для кожного екземпляра Gresso Radical використовується цілісний лист особливого титану, що належить до п’ятого класу міцності. Подібний матеріал використовується зазвичай в аерокосмічній промисловості. З цього металевого листа методом ручного фрезерування отримують «викрійку» корпусу — весь процес займає близько 8 годин. Потім протягом ще 4 годин проводиться шліфування — також ручним інструментом. У підсумку готовий виріб з металу і мікросхем важить 219 г при габаритах 138 х 69 х 12 мм. Настільки міцний корпус витримає значні механічні навантаження, однак при виготовленні смартфону можуть бути використані і більш дорогі матеріали. Так, наприк­лад, модифікація Gresso Radical R1 складається тільки з титану, включаючи і фірмовий логотип. У модифікації Gresso R2 цей логотип виконаний з жовтого золота вагою 18 каратів, а у Gresso R3 логотип тієї ж ваги являє собою вставку з білого золота.

Лицьова панель смартфону також укріплена — для більшої міцності використано скло Gorilla Glass, воно покриває 4,5-дюймовий екран типу QHD. Розподільна здатність екрану складає 960 х 540 пікселів, що відповідає щільності заповнення 244 точки на дюйм. Усередині суперкорпусу спочиває чотириядерний вінчестер, що працює на частоті 1,2 ГГц, телефон має оперативної пам’яті на 4 Гб і основної — 3 Гб. Модель у продажу — з січня 2014  року по ціні від 2 000 доларів.

 

Операційна система

Android 4.1.2

процесор

чотириядерний, 1,2 Ггц

Дисплей

4,5-дюймовий сенсорний екран QHD

Розподільна здатність екрана

960 х 540 пікселів

Камера

8,0 Мп, автофокус, спалах, фронтальна камера 1 Мп

Постійна пам’ять

4 ГБ + 36 ГБ

Оперативна пам’ять

1 ГБ

Кількість SIM-карт

2

Розмір

138 х 69 х 12 мм

Вага

219 г

Гарантія

12 місяців

-->