Кіноформат: Кінопрем’єри-2012

Кіностудії остаточно отямилися після горезвісної економічної кризи і тепер жадають повернути свого глядача в кінотеатри

2012 кінорік обіцяє бути багатим на прем’єри. Імениті режисери нарешті завершили довгограючі проекти та видали на-гора ряд цікавих картин. Особливо порадує кіноіндустрія любителів фантастики. На майбутній рік заплановані такі кінопрем’єри, як чергові частини «Люди в чорному», «Сутінки», «Інший світ», «Зоряні війни» і «Темний лицар». Безліч цікавих подій чекає і на противників кіномейнстріму. Виходить у прокат фільм російського режисера Сергія Лобана «Шапіто-шоу», що отримав на 33-му ММКФ спеціальний приз журі. Відбудеться прем’єра довгоочікуваної картини «Фауст» Олександра Сокурова, що отримала у Венеції «Золотого лева».

Класики світового кінематографа — Бела Тарр, Тім Бертон, Вуді Ален — також порадують свіжими роботами.

«Шапіто-шоу»

Режисер: Сергій Лобан.

У ролях: Петро Мамонов, Джим Авіньон, Олексій Подольський, Олександр Шпагін, Стас Барецький.

Цінителям російського кінематографа варто подивитися фільм Сергія Лобана «Шапіто-шоу». Картина складається з чотирьох новел — «Любов», «Дружба», «Пошана» і «Співпраця». Головні герої однієї новели є другорядними в інших. Усі новели пов’язані між собою — шляхи героїв перетинаються. Після перегляду всіх частин картина складається в єдиний пазл. Виконавець однієї з головних ролей — відомий музикант, поет і актор Петро Мамонов — лауреат премії «Золотий орел» 2006 року за найкращу чоловічу роль у фільмі Павла Лунгіна «Острів». Відомий сучасний художник з Німеччини Джим Авіньон виконав роль закоханого. Олексій Подольський задіяний у ролі кібермандрівника, а кінознавець Олександр Шпагін зіграв містичного режисера. У роль господаря таємничого «Шапіто» вживався Стас Барецький.

«Фауст»

Режисер: Олександр Сокуров.

У ролях: Георг Фрідріх, Ханна Шигула, Максим Мехмет, Антуан Моно-молодший, Йоханес Цайлер.

Кінострічка заснована на фундаментальній культурній традиції, пов’язаній з творчістю Гете. Сюжетною основою є перша частина поетичної драми, де події розгортаються навколо любовної лінії Фауст — Маргарита. «Фауст» — завершальна частина кінотетралогії про перебіг історії і долі видатних людей. Розмову з глядачем автор почав фільмом «Молох», персонаж — Адольф Гітлер. Продовжив фільмом «Телець», персонаж — Володимир Ленін. Потім глядач побачив фільм «Сонце», де персонаж — японський імператор Хірохіто. «Фауст», за словами творця тетралогії Олександра Сокурова, повинен стати останньою частиною копіткої багаторічної праці російських кінематографістів за участю колег з Японії, Німеччини, США, Італії, Франції та Англії.

«Похмурі тіні»

Режисер: Тім Бертон.

У ролях: Джонні Депп, Мішель Пфайффер, Хелена Бонем-Картер, Єва Грін, Хлоя Моретц, Джекі Ерл Хейлі, Джоні Лі Міллер, Бела Хіткот, Томас МакДонелл.

Плідний тандем Бертона з Джонні Деппом вилився у новий драматичний шедевр. Картину «Похмурі тіні» зняли за мотивами і під враженням старого серіалу 60-х років. У фільмі Джонні Депп виступить у ролі юнака під іменем Барнабаса Коллінза — вампіра ХІХ сторіччя. Барнабас прокидається від свого вічного сну в ХХ сторіччі і виявляє, що за цей час його прекрасний особняк перетворився у забуті руїни. Серед нащадків у новому невідомому світі залишилося лише кілька інтриганів-невдах, які всі до єдиного замішані у різних брудних історіях. Ні з чим не порівнянний чудовий чорний гумор Тіма Бертона, готичний стиль жанру — макабра — та чудовий акторський колектив забезпечать задоволення від перегляду стрічки.

«Залізна леді»

Режисер: Філліда Ллойд.

У ролях: Меріл Стріп.

Біографія першої та єдиної на сьогодні жінки-політика, яка обіймала пост прем’єр-міністра Великобританії. Під час керівництва Маргарет Тетчер країна переживала непрості роки. І завдяки жорсткій, рішучій політиці, за яку вона була названа «залізна леді», Великобританія здолала кризисні роки і посилила вплив у всьому світі. Фільм розповідає про один із найскладніших для місіс Тетчер періодів — час напередодні початку війни на Фолклендських островах. Роль видатної жінки-політика виконує визначна актриса Меріл Стріп. Критики вже пророкують актрисі всі можливі кіновинагороди за цю роботу.

«Римські канікули»

Режисер: Вуді Ален.

У ролях: Вуді Ален, Пенелопа Крус, Джесі Айзенберг, Роберто Беніні.

Вуді Ален продовжує тріумфальну ходу Європою, після Лондона, Барселони і Парижа перемістившись до Рима. Його нова комедія вже не називаєся «Декамерон в стилі боп», і зараз має назву «Нерон грав на скрипці» (Nero fiddled) — алюзія на вираз «Нерон грав на скрипці, тоді як горів Рим». Проте тонкий гумор Вуді Алена навряд чи зможе оцінити український глядач, бо у вітчизняний прокат фільм, найімовірніше, вийде під банальною назвою «Римські канікули». Враховуючи чергове творче осяяння, що захопило 76-річного режисера, критики і кіномани чекають на шедевр, ніяк не менше.

«Туринський кінь»

Режисер: Бела Тарр.

У ролях: Янош Держи, Еріка Бок, Міхай Кормош.

1889 року філософ Фрідріх Ніцше на вулиці Туріна побачив, як візник б’є коня. Ніцше кинувся до коня, обійняв його і заплакав, а після цього замовк назавжди, до самої смерті, що настала через одинадцять років. Це перед­історія сюжету. А у фільмі той самий кінь стає однією з «дійових осіб». Два інших — старий селянин і його дочка. Дія відбувається впродовж шести днів, що стають метафорою кінця світу. Бела Тарр: «Це фільм про смертність, і народився він з глибокого болю, який я постійно відчуваю, як і всі ми, засуджені до вищої міри».

«Хмарний атлас»

Режисери: Енді та Лана Вачовські, Том Тіквер.

У ролях: Том Хенкс, Холлі Беррі, С’юзен Сарандон, Х’юго Вівінг, Джим Броудбент, Бен Вішоу.

За екранізацію однойменного фантастичного роману Девіда Мітчелла взялися культові режисери Енді та Лана Вачовські, а також Том Тіквер. Дія картини проведе глядача через Нову Зеландію ХІХ сторіччя, Бельгію 1930-х років, США 1970-х, Англію наших днів, Корею ХХІ сторіччя і закінчиться в далекому постапокаліптичному майбутньому на Гавайських островах. Сюжет фільму пов’яже шість історій, що тісно переплітаються між собою. Героями фільму стають то наївний американський нотаріус, що вирушив до Австралії, то клон-чорнороб зі світу, яким, по суті, править Корея, що розвинула високі технології до фантастичного рівня. Фільм варто подивитися хоча б тому, що згідно з рейтингом американського літературного журналу The Millions «Хмарний атлас» Девіда Мітчелла зайняв 3 місце в рейтингу експертів і 4 місце в читацькому.

-->