Преамбула: Логічне продовження

Костянтин СИДОРЕНКО,
директор ЮК Legal Eagles

Юридичний ринок сьогодні виявляє стабільну тенденцію до так званого дроблення. Для багатьох амбіційних правників власний процвітаючий бізнес є необхідною і логічною сходинкою наполегливої багаторічної праці.

Трапляється, що дроблення стає єдиним вдалим продовженням діяльності фірми, партнери та досвідчені юристи якої не здатні спільно реалізувати власне бачення бізнесу. За цих умов початок вільного плавання є ліпшим рішенням, аніж робота під одним дахом, що нагадує співпрацю лебедя, рака та щуки.

Ринок загалом тільки виграє від згаданої тенденції. Високі індивідуальні прагнення юристів є вічним двигуном для їхнього невпинного професійного самовдосконалення, як наслідок, маємо підвищення професіоналізму, роботу на результат, постійний пошук новаторських ідей.

У результаті — в будь-якому сегменті ринку клієнт отримує безліч пропозицій.

Україна не має наразі велетенських юридичних концернів із декількома сотнями правників, які трапляються у Сполучених Штатах Америки та Великій Британії, проте це жодним чином не демонструє відсталість або недорозвиненість ­вітчизняного ринку — лише його специфіку.

Можливо, настане час, коли й український ринок виявить тенденцію до укрупнення. А може, навпаки, юридичні послуги зведуться до невеликих, «камерних» юридичних бюро, що обслуговуватимуть вузьке коло постійних клієнтів. Швидше за все, матимемо обидві тенденції й обидві форми юридичної діяльності — на кожен товар знайдеться свій покупець.

-->