Події: Весняний марафон
Сімнадцятиріччя газета «Юридическая практика» відсвяткувала традиційною низкою заходів
15 березня традиційно відзначається День юридичної практики — саме цього дня вийшов перший номер газети «Юридическая практика». Програма святкування була вельми насиченою: впродовж трьох днів юристи, судді та представники державних установ у різних куточках столиці мали чудову нагоду обговорити нагальні питання, взявши участь у круглому столі, конференції чи семінарі.
Відкриттям серії фахових заходів став круглий стіл (13 березня), присвячений теоретичним та практичним аспектам єдності судів загальної юрисдикції. У дискусії, що відбулася у конференц-залі Верховного Суду України, взяли участь не лише судді, а й практикуючі юристи, адвокати та науковці. Учасники обговорили проблемні питання єдності судової системи, ролі та місця ВСУ, шляхи удосконалення організації судової системи. Власні думки з цих питань висловили перший заступник Голови ВСУ Ярослав Романюк, заступник голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Михайло Вильгушинський, заступник голови Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан, член-кореспондент Національної академії правових наук України, суддя КСУ у відставці Микола Козюбра та інші поважні у правничому середовищі особи.
На основі представлених доповідей та проведених обговорень учасники круглого столу дійшли висновку про необхідність подальшого вдосконалення і внесення комплексних змін до законодавства у сфері судоустрою, судочинства та статусу суддів. Запропоновані пропозиції учасники круглого столу надіслали до Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя і Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента України.
Наступного дня у стінах Київської торгово-промислової палати відбулася науково-практична конференція, присвячена Проекту нового Кримінального процесуального кодексу України (ухвалений Верховною Радою України 13 квітня 2012 року). На цей захід, організований газетою разом із Київською міською кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури, завітали близько 150 адвокатів. Учасникам були представлені доповіді представників слідчих органів, прокуратури та адвокатури.
Але перш ніж долучитися до основної дискусії, правники заслухали лекцію радника з правових питань, керівника проекту реформування кримінальної юстиції департаменту юстиції США Посольства цієї країни Мері Батлер, яка розповіла про принципи діяльності адвокатури та вимоги, які висуваються до американських адвокатів.
Серед доповідачів конференції також були адвокат, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В. Корецького НАПрН України Микола Сірий, професор кафедри кримінально-правових дисциплін Національної академії внутрішніх справ України Олег Баулін, суддя Судової палати в кримінальних справах ВСУ Богдан Пошва, адвокати Андрій Циганков, Віталій Сердюк, Євген Солодко та інші.
Загалом учасники конференції схвально висловилися щодо нового Кримінального процесуального кодексу України, проте відзначили, що він має бути не лише допрацьований, але й реалізовуватися повинен людьми, що пройдуть люстрацію на всіх рівнях.
15 березня цикл заходів продовжив семінар, що відбувся у прес-центрі Державної податкової служби України, присвячений актуальним питанням практики застосування норм Податкового кодексу України у 2012 році. Учасники семінару, організованого спільно з Громадською радою при ДПС України та Міжнародним аудиторським союзом, проаналізували сучасні тенденції податкового адміністрування, обговорили останні зміни щодо ПДВ та податку на прибуток.
Тональність обговорення завдала заступник директора Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Людмила Воронцова, яка зазначила, що основне перетворення, що відбувається у податковій службі, — перехід до сервісної служби. Це реалізовуватиметься, зокрема, у прийомі звітності в електронному вигляді. А заступник начальника відділу перевірок якості податкового контролю, розробки і аналізу податкового законодавства Управління планування та інформаційно-аналітичного забезпечення податкового контролю ДПС України Володимир Бичков, говорячи про особливості проведення перевірок, протиставив фактичну перевірку документарній, яка, за його словами, є новою формою таких перевірок. Доповідач зазначив, що, порівняно з 2010 роком, у 2011-му планових перевірок було проведено на 48 % менше, фактичних — на 66 %, перевірок малого бізнесу — на 88 %.
У свою чергу керуючий партнер та аудитор Міжнародного аудиторського союзу Лариса Врублевська розповіла про практику визнання угод недійсними, а заступник начальника Управління адміністрування податку на прибуток і податкових платежів Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Олексій Задорожній розтлумачив останні зміни щодо податку на доходи, а також оподаткування суб’єктів спрощеної системи. Заключною стала доповідь аудитора Міжнародного аудиторського союзу Жанни Белобловської, яка розповіла про особливості податкового обліку в іноземній валюті.
Резюмуючи заходи, проведені в рамках Дня «Юричної практики», варто відзначити, що всі вони стали майданчиком для змістовних дискусій, адже вміння донести власну думку та вислухати позицію іншого створює саме ті умови, які сприятимуть вдосконаленню середовища, в яких працює бізнес, у тому числі і юридичний.