№09 Вересень 2016 року → У вільний час

Відпочинок: Море юристів

Марина БАХОЛДІНА

Ми знаємо, що ви робили цим літом

У липні цього року компанія Google проаналізувала запити українських користувачів і з’ясувала, де українці бажають відпочити цього літа. Перша десятка курортних запитів є такою: Туреччина, Карпати, Болгарія, Бердянськ, Одеса, Затока, Кирилівка, Єгипет, Азовське море та Грузія. До речі, наші юристи опинилися в загальноукраїнському тренді. Але запитували ми їх про інше. Що цього разу спробували вперше — здається відповідь саме на це запитання робить відпустку незабутньою.

 

Дебют на морі

Тетяна ТРИКОЗА,

адвокат АФ «Династія»

Якщо згадувати місце, яке найбільше запам’яталося влітку ­2016-го, — то це, безперечно, Одеса!

Кажуть, що хоч один раз у житті треба побувати в цьому місті, але я їхала до Одеси не перший раз, а ось донечку Марусю (2 роки і 9 місяців) влітку повезла вперше. У це місто неможливо не закохатися!

Ми відпочивали у червні і дуже вдало, бо в Одесі відкрився новий зоологічний парк, який для дитини був наче чудо світу! Море вражень дитині та й дорослим приніс Одеський дельфінарій. Говорити про пам’ятки цього міста можна нескінченно, враховуючи, що скільки б часу не проводити в Одесі — його завжди мало.

Навіть просто гуляючи містом влітку, створюється відчуття, ніби ми перебуваємо в якомусь іншому казковому вимірі. Окрім вражень від неймовірної краси Оперного театру, який, до речі, є одним із найрозкішніших у Європі з його дивовижними скульптурами, ліпниною та фонтаном, від відомої Дерибасівської вулиці та Потьомкінських сходів з морпортом, де для звичайних туристів прямо на вулицях міста одесити створюють атмосферу свята і чарівництва, чого ми тільки не побачили — дресировані голуби, бронзові люди-скульптури, просто неба майстер-клас на барабанних установках, папужка дзьобом вручає сувій з передбаченням, «квіткарки» у пишних вбраннях XIX сторіччя, розчепурені коні і поні, катання на каретах і різноманітних «механізмах», дивацькі вуличні атракціони, «міми» та багато іншого, що вражає уяву як дитини, так і дорослих.

І, звичайно, тепле, ласкаве, улюблене море! А ось на пляж, приїхавши до Одеси, є ризик і не потрапити, бо може просто не вистачити часу! Але Маруся це не пропустила, бо весь арсенал купальних атрибутів, привезений із собою, повинен був попрацювати — це ж море!

Отже, літній відпочинок нам з Марунькою запам’ятався Одесою, з її найяскравішими враженнями і щасливими емоціями, дитячими криками захоплення та фантастичними виставами. Відчуття казки і літа можна знайти зовсім близько, просто поїхавши відпочити в місто щастя — Одеси!

 

Абсолютна свобода

Олена ПЕРЦОВА,

адвокат, керівник судової практики Pavlenko Legal Group

Цьогорічна відпустка вчергове довела, що не потрібно боятися змін у житті. Якщо до цього року мені був до душі спокійний та зважений відпочинок, то серпень 2016 року однозначно змінив погляди.

Почну з того, що вперше спробувала тижневий відпочинок на яхті. Відтепер розумію, чому люди закохуються у море і не бажають відпочивати по системі all inclusive. Яхта дарує почуття абсолютної свободи та дає змогу на сто відсотків абстрагуватися як від юридичних, так і від побутових думок.

Крім того, яхтинг сприяє переоцінці важливості командної гри. На судні не має значення ваш соціальний та професійний статус — важливо лише ваше ставлення до людей та вміння знаходити спільну мову у замкнутому просторі впродовж тривалого періоду. Думаю, з цим завданням наша команда впоралась.

Окремо треба сказати і про країну, яка стала домівкою на період відпустки. Хорватія — чарівна, красива й тепла в усіх сенсах країна із безліччю островів, гір та за­хоп­люючих краєвидів. Підтвердженням цього є величезні затори на хорватських кордонах, адже до Хорватії приїздять туристи з усієї Європи. До речі, з власного досвіду можу порадити подорожувати до Хорватії саме автомобілем — це надасть змогу насолодитися сусідніми країнами на шляху до місця призначення.

 

Чорноморський зорепад

Катерина СЕРДЮК,

адвокат, партнер АО Officium

Щорічний відпочинок на Чорному морі, в Одесі, став уже традиційним для нашої великої дружної родини. Чому саме Одеса? Усе просто — сприятливі кліматичні умови для дітей, усе ж таки недалеко від дому, і, головне, можливість подорожувати автомобілем, що ми просто обожнюємо з донькою.

Цього року ми з родиною обрали Затоку і не помилилися — теп­ле і спокійне море, гарна погода і можливість здійснити давню мрію — поплавати під дощем. Крім того, нам вдалося поплавати з масками, вивчаючи підводний світ Чорного моря, збудувати величезні піщані фортеці, скуштувати найкращі південні фрукти. Однак кульмінацією відпочинку став зорепад, за яким ми спостерігали, гуляючи вздовж нічного моря. Було враження, що тисяча зірок одночасно зірвалися з нічного небосхилу і зникли у чорній безодні моря. У такі хвилини твої рідні стають ще ближчими, і ти розумієш, що важливіше за родину немає нічого, де б ти не був.

 

Земля льоду

Вікторія ПОДВОРЧАНСЬКА,

радник, керівник практики фармацевтичного права ЮБ «ЄПАП Україна»

Ісландія була мрією, і цього року нарешті склалося. З київських +30°С потрапили у суворе північне літо. Є легенда, що свого часу хитрі вікінги, які заселяли Ісландію, навмисно назвали її «землею льоду», щоб ніхто з материка не зазіхнув на їхню нову, дивовижно гарну домівку.

Не знаю, правда чи ні, але в цілому план спрацював. В Ісландії є відчуття, що цивілізація обережно вбудована в норовливу природу. І цілком можливо, що тимчасово — завтра прокинеться черговий вулкан, і все, збирайте речі.

Починаєш з Рейк’явіка — мегаполіса в мініатюрі, неочікувано креативного, спокійного вдень та бурхливого вечорами. І раптом за ним: водоспади, скелі, гейзери, вулкани, льодовики, термальні джерела, лавові поля, чорні пляжі, трава килимом, чебрець, вівці, косатки та кришталева вода в річках. А ще не забувати дихати, коли бачиш яскраво блакитний лід, бо такого не може бути.

Навіть улітку тут нікуди без дощів, вітру та холоду. Проте можна гуляти досхочу білими ночами, і кожен сонячний день — це кайф. А ще кайф — повернутися додому у справжнє спекотне літо і, нарешті, скласти до шафи термобілизну.

Мені подобається думка, почута від місцевих: Ісландія — невин­на країна, яка не знає багатьох проблем, що роздирають світ. Нам зараз такої невинності не вистачає, тому класно доторкнутися до неї хоча б на тиждень і привезти трішки із собою.

За чудові пригоди та геніальні фотографії подяка Андрію та Ользі Андреєвим із Paganel Studio.