Фокус: Корисні додатки

Які програми у смартфонах виступають надійним тилом і допомагають юристам у роботі, вдома та у подорожах

Заглядати в чужий смартфон — дурний тон. Але якщо ти журналіст, то можна собі дозволити трохи порушити право на приватність (я зараз не про всім відомі фото телефонів з Верховної Ради) і запитати, якими програмами користуються юристи.

Тетяна Трикоза, адвокат АФ «Динас­тія», Григорій Павленко, юрист Pavlenko Legal Group, та Ігор Ліщишин, юрист МЮК ALEXANDROV & PARTNERS, розповіли нам про свої уподобання: месенджери, законодавство та навігатори.

Від себе лише додам ще одну корисну програму для запису телефонних розмов Call Recorder. Безоплатна версія має досить потужний арсенал дій: записувати всі розмови, записувати всіх, крім визначених абонентів, записувати лише визначених абонентів. Записи можна зберігати і прослуховувати в різних форматах. Звісно, як беззастережний доказ такий запис не можна використовувати в суді, але для всіх інших випадків — точно підійде.

 

Важлива синхронізація

Тетяна ТРИКОЗА, адвокат АФ «Династія»

На своїх планшеті та смартфоні вважаю зручним для щоденного користування Gmail, бо це і синхронізація контактів телефонної книги, і електронної пошти всіх моїх скриньок як ділових, так і особистих. Окрім стандартних додатків андроїд для смартфону, вагому користь для мене має додаток, що виконує функції перекладача, оскільки в повсякденному бізнесі та особистому просторі виникає чимало потреб не тільки в перекладі іншомовного терміна, а й розтлумаченні для успішного застосування, як от, наприклад, — ABBYY Lingvo.

На жаль, зручні для юриста та повсякденні програми на ПК, зокрема необхідні реєстри, якими потрібно користуватись через браузер Інтернет, здебільшого не мають андроїд-додатків для смартфону. Тому, наприклад, користування веб-порталом «Судова влада України» через браузер неод­мінно супроводжується навігатором, щоб швидко знайти місцезнаходження потрібного суду у відрядженні. У судах мені зручно користуватись додатком ipLex — швидкий пошук норм та зручний інтерфейс для перегляду законодавчої бази.

Для пересилання, читання та відкриття поштових вкладень word та pdf у смартфоні необхідні текстові редактори та додатки для читання книг Documents To Go, OfficeSuite, також я користуюсь ereader prestigio.

Нерідко допомагає MX Player — для перегляду записаних фільмів та іншого відео, потрібного у роботі. Однак для запобігання гальмування роботи смартфону численними додатками, які встановлюю за потреби, маю CCleaner для Android.

 

Без додатків для читання

Григорій ПАВЛЕНКО, юрист Pavlenko Legal Group

До мого топ-5 додатків для смартфону входять такі:

1. Telegram Messenger — як на мене, це найзручніший та найнадійніший месенджер. Порівняно із вкрай популярним Viber, зазначений додаток має простий та стриманий інтерфейс і достатню функціональність з можливістю передавати текстові документи;

2. ipLex — must have кожного юриста. Цей додаток являє собою зручну базу законодавства України, яка регулярно оновлюється та завжди під рукою.

3. Proviser — ще один дуже корисний додаток для юриста, оскільки такий додаток дозволяє зручно стежити за рухом судових справ, що для мене, як для юриста, який спеціалізується на судовій практиці, є дуже важливим.

4. JEFIT, Runtastic — додатки, які я використовую в платній версії під час силових та бігових тренувань. Дозволяють стежити за виконанням своєї програми тренувань та відстежувати успіхи на шляху до поставленої мети.

5. Tinder — безцінний додаток для одинаків, які бажають швидко знайти собі компанію на чашку кави, наприклад, у відрядженні.

До речі, нікому не рекомендую читати з екрана смартфону, оскільки таке читання виснажує ваші очі та може погіршувати зір, саме тому додатків для читання на смартфоні не використовую взагалі.

 

Поєднання для подорожніх

Ігор ЛІЩИШИН, юрист МЮК ALEXANDROV & PARTNERS

У мене, як і у переважної більшості власників смартфонів, найвикористовуванішими є месенджери. Віддаю перевагу Viber та Telegram при спілкуванні з колегами та вирішенні робочих питань. Viber є затребуваним через його популярність та кількість користувачів в Україні. У свою чергу, Telegram виділяється серед інших швидкістю та стабільністю роботи, а також загальновизнаною конфіденційністю при листуванні через використання end-to-end шифрування. У власників смартфонів від компанії Apple є також чудовий вбудований варіант безкоштовного месенджеру у вигляді iMessage, який з оновленням iOS до 10 версії отримав значно розширений функціонал.

Окремо відзначу, що для мене, як для юриста, важливо мати під рукою мобільну законодавчу базу. На моєму смартфоні її роль виконує українська програма ipLex, яка вже встигла завоювати свою аудиторію серед юристів. Повна платна версія цього додатку надає можливість цілодобового миттєвого доступу до значної нормативної бази, в тому числі і до підзаконних нормативно-правових актів в актуальних редакціях.

Для осіб, які часто перебувають у відрядженнях, раджу поєднання мобільних додатків Foursquare (надає можливість швидкого пошуку найближчих закладів харчування), Booking.com (зручний та швидкий спосіб бронювання готелів) та BlaBlaCar (дає змогу зручно побудувати графік поїздки між населеними пунктами України).

 

-->