Світ: Новини звідусіль

Верховний суд Америки дозволив «привідкрити двері» нарадчої кімнати присяжних засідателів за расистські упередження

Верховний суд США постановив, що у разі наявних свідчень після вердикту присяжних, що в ході обговорень висловлювалися расистські упередження, суддя повинен зробити виняток з правила таємниці нарадчої кімнати, щоб вирішити, чи був підсудний позбавлений права на справедливий суд. Про це повідомляє кореспондент Ніна Тотенберґ (Nina Totenberg) у ­своїй колонці на порталі NPR.org.

Суддя Ентоні Кеннеді (Anthony Kennedy) висловив думку більшості про те, що расова дискримінація відрізняється від інших видів порушень, які можуть виникнути в нарадчій кімнаті, бо вона «тягне за собою унікальні історичні, конституційні та інституційні занепокоєння».

Таке рішення було прийняте у справі Мігеля Пенья-Родрігеса (Miguel -Rodriguez) — тренера з кінного спорту в Колорадо, заарештованого у 2007 році після того, як двоє дівчат-підлітків ідентифікували його як чоловіка, котрий обмацував їх у затемненій кімнаті відпочинку. Захист представив свідка, який стверджував, що підозрюваний був з ним в іншому сараї, коли стався напад. Свідок захисту, як і підозрюваний, іспанець. Пенья-Родрігес був засуджений до двох років умовного покарання. Наступного дня після суду двоє присяжних повідомили адвокатові сторони захисту, що один із присяжних засідателів неодноразово упереджено висловлювався проти обвинуваченого та світка захисту через їхню латиноамериканську етнічну приналежність.

Верховний суд штату Колорадо відмовився опитувати присяжних, посилаючись на заборону розкриття таємниці нарадчої кімнати. Однак Верхов­ний суд США скасував це рішення, заявивши, що головна мета гарантій, наданих Чотирнадцятою поправкою, на рівний захист полягає у ліквідації расової дискримінації.

 

Американці ускладнили вимоги для довгострокової візи Н-1В, популярної серед працівників ІТ-індустрії

У США намагаються реформувати систему видачі довгострокових віз Н-1В, якою користується більшість працівників ІТ-індустрії. Наприкінці березня Служба громадянства та імміграції США ускладнила умови отримання таких віз для іноземних працівників техіндустрії. Про це повідомляє портал AIN з посиланням на Bloomberg. Згідно з повідомленнями, органи державної влади застерігають роботодавців про недопустимість дискримінації американських працівників.

Віза Н-1В дозволяє американським компаніям наймати іноземних працівників строком до шести років. За новими правилами програмістам, які подають документи на Н-1В, необхідно вказати додаткову інформацію на підтвердження того, що робота складна і вимагає передових знань та досвіду.

-->