Колонка редактора: Священна дійна корова

Максим СИСОЄНКО

Виборче законодавство в Україні, на жаль, досі так і не стало тією священною коровою, повагу до якої нікому б навіть у голову не прийшло ставити під сумнів. В українських же реаліях кожні вибори відбуваються за новим законом про вибори. Зрозуміло, що годі порівнювати, скажімо, історію українського парламентаризму з англійським чи американським, але сьогодні виборче право в Україні нагадує, радше, дійну корову, коли кожен зацікавлений «реформатор» намагається отримати власний зиск, ніж священну.

Чи хоче таких, переважно кон’юнк­турних, змін пересічний виборець? Але ж у нього ніхто навіть не запитав, за якою системою варто обирати народних депутатів, на який термін і чи бажає він узагалі не робити вибір, поставивши відповідний хрестик у графі «проти всіх»…

Сьогодні багато хто з народних обранців перших скликань Верховної Ради з ностальгією згадують ті часи як найбільш романтичні в українській політиці. Та вже за два десятиліття парламент став уособленням гострих хронічних хвороб, на які страждає українське суспільство. Тому дуже не хочеться, щоб у новому складі парламенту запитання, коли в Україні почнуться реальні реформи замість їхньої імітації, так і залишилося риторичним.

Максим СИСОЄНКО,
редактор