Колонка редактора: Поточні справи

Максим СИСОЄНКО

Життя у добу інформації щоразу сповнюється гучними конфліктами. І початок нового року не став винятком: то несподівано блокується відомий український файлообмінник, наслідком чого стає «падіння» державних сайтів, то у Верховній Раді України «спливають» чергові викривні плівки щодо депутатських «розборок», то українські сири стають ледь не отрутою для російських чиновників…

Звісно, інформація давно перетворилася на товар. Але за ціною, яку багато хто готовий платити, втрачається якість, насамперед, довіра до слова як такого, адже інформаційні повідомлення подеколи схожі на гру «вірю — не вірю». І як це не банально констатувати, «інтересом» у конфлікті, де використовується безліч інструментів, стають гроші. А за ними — ще більші гроші.

Утім, інформаційний потік має певні закономірності. І хоча основні напрями його течії ось уже кілька тисячоліть не змінюються, учасники «запливу», намагаючись дістати хвилю, щоразу від неї відстають: спорядження виявляється застарілим, а техніка рухів — надто примітивною. Але щоб усвідомити це, варто вийти на берег.

Максим СИСОЄНКО,
редактор