Автостоп: Грандіозна прем’єра від BMW

Ніка ГЛАЗУНОВА

Лінійка BMW 3 серії розширилася завдяки появі нової моделі — BMW 3 серії Гран Турізмо. Автомобіль об’єднує в собі динамічну, спортивну генетику седану з практичністю та універсальністю автомобіля в кузові Турінг. Гран Турізмо — втілення елегантності бізнес-класу і, разом із цим, динаміки та комфорту автомобіля для тривалих подорожей

Відмітними елементами характерної зовнішності BMW 3 серії Гран Турізмо є сімейні риси марки BMW: вік­на без рам, плавно низхідна лінія даху, характерна для автомобілів-купе, а також великі двері багажника з функцією автоматичного відкриття і закривання. Порівняно з BMW 3 серії Турінг, новий Гран Турізмо на 200 мм довший, на 81 мм вищий і має збільшену на 110 мм колісну базу. У той же час продумане використання пропорцій, поверхонь і ліній дозволяє з першого погляду безпомилково впізнати нового представника модельного ряду BMW ­ 3 серії. Габарити салону дають змогу всім пасажирам BMW 3 серії Гран Турізмо, зручно влаштувавшись на сидінні, насолодитися відчуттям простору і свободою рухів. Сидіння переднього і заднього рядів розташовуються на ­ 59 мм вище, що забезпечує чудовий огляд і суттєво підвищує комфортність посадки і висадки. Крім того, салон BMW 3 серії Гран Турізмо відрізняється збільшеним запасом простору у верхній частині. Затишний салон характеризується особливим дизайном, кольоровою гаммою і матеріалами обробки, формуючи атмосферу, що дає змогу пасажирам подорожувати як на великі, так і на малі відстані з однаково високим рівнем комфорту. Збільшення габаритів автомобіля позначилося і на багажному відсіку, об’єм якого складає 520 л, що на 25 л перевищує аналогічний показник BMW 3 серії Турінг.

Функціональна елегантність

Новинку сімейства BMW 3 серії можна замовити в стандартній комплектації, а також з пакетами зовнішньої і ­внутрішньої обробки Sport Line, Luxury Line або Modern Line, що пропонуються як додаткові опції, або з М-спорт пакетом, який надійшов у продаж з липня 2013 року. Лінійка двигунів BMW 3 серії Гран Турізмо включає три ­бензинових і дві дизельні силові установки. На момент початку продажів BMW 3 серії Гран Турізмо клієнтам пропонуватиметься п’ять потужних, технічно досконалих і економічних двигунів потужністю від 105 кВт/143 к.с. до 225 кВт/306 к.с. У конструкції всіх двигунів застосовується технологія BMW Twinpower Turbo. Лінійка бензинових силових установок включає шестициліндровий бензиновий двигун-флагман, що встановлюється на модель BMW 335i Гран Турізмо, а також два чотирициліндрових двигуни, якими оснащуються моделі BMW 328i Гран Турізмо і BMW 320i Гран Турізмо. Під капотом моделей BMW 320d Гран Турізмо і BMW 318d Гран Турізмо — дволітрові дизельні силові установки. Потужність передається на задні колеса за допомогою шестиступінчастої механічної коробки передач, що встановлюється в стандартній комплектації. Як додаткове устаткування для моделей з будь-якими із вищеперелічених двигунів компанія BMW пропонує інноваційну восьмиступінчасту автоматичну коробку передач. Обидві коробки передач підтримують функцію автоматичної зупинки і запуску двигуна, що дозволяє ефективно економити паливо.

Економна динаміка

Окрім практичності і спортивної динаміки, новий BMW 3 серії Гран Турізмо відрізняється також економічністю. Вплив стратегії BMW EfficientDynamics виявляється майже в кожному елементі нової моделі. Відмінні показники бензинових і дизельних двигунів забезпечують основу економічності і динамічності автомобіля. Наступна ланка ланцюга, що додатково підвищує економічність і динамічність, — ретельно продумана легкова конструкція BMW 3 серії Гран Турізмо і оптимізована аеродинаміка (включаючи повітряні шторки, аеродинамічні дифузори в передніх крилах і активний задній спойлер). Злагоджена робота інших систем і функцій, наприклад автоматичної зупинки і запуску двигуна, рекуперації енергії гальмування, а також включення і виключення допоміжних компонентів, забезпечують низький рівень витрати палива та вихлопів BMW 3 серії Гран Турізмо. Можливість додатково економити до 20 відсотків палива з’являється завдяки використанню режиму ECO PRO і нової функції Маршрут ECO PRO.

Мобільний доступ

Широкий вибір систем допомоги водієві і мобільних рішень, які пропонуються в рамках програми BMW ConnectedDrive в стандартній комплектації або як додаткові опції, дозволяють новому BMW 3 серії Гран Турізмо встановлювати стандарти безпеки, комфорту і розважальних систем у своєму сегменті. Однією з новинок у лінійці BMW 3 серії є повнокольоровий проекційний дисплей останнього покоління, що відображає потрібну інформацію з високою розподільною здатністю на лобовому склі. Окрім багаточисельних систем підвищення рівня комфорту і забезпечення безпеки, в новому BMW ­ 3 серії Гран Турізмо реалізовано високоефективні функції зв’язку, що дозволяє підключати зовнішні мобільні пристрої і користуватися всілякими функціями для доступу до послуг, що надаються на основі інтернет-з’єднання.

Опція BMWApps і безкоштовний додаток BMWConnected надають доступ до таких функцій, послуг і служб, як соціальні мережі, інтернет-радіо, календар iPhone, карти Google і Panoramio.