№11 Листопад 2013 року → У вільний час

Музика: NEW — версія Пола Маккартні

Екс-бітл випустив шістнадцятий сольний диск і перший з 2007 року. Він називається «New» і містить 12 нових композицій

Колишній учасник одного з найпопулярніших музичних колективів в історії людства — гурту «Бітлз», що має незліченні нагороди і звання, в 71 рік не має наміру перетворюватися на пам’ятник і продовжує писати музику. Його спонтанний концерт у Нью-Йорку на площі Таймс-сквер, анонсований усього за годину до початку, зібрав тисячі шанувальників. Здається, до написання пісень і активному поверненню на сцену знаменитого музиканта надихнула його нова любов до американки Ненсі Шевелл (недарма ж The Beatles співали All You Need Is Love на диску 1967 року Magical Mystery Tour?!). Саме їй і виявилася присвячена пісня NEW, яка стала першою ластівкою довгоочікуваного альбому. Про те, що на нову творчість його надихнула саме третя дружина, сер Пол з вдячністю розповідав 10 жовтня (у річницю їхнього весілля ), під час концерту для студентів і викладачів Школи мистецтв імені Френка Сінатри.

У роботі над «New» взяли участь одразу кілька продюсерів, які мають досвід співпраці з такими найкращими сучасними музикантами, як Марк Ронсон (саме він продюсував головну композицію), Пол Епуорф (працював раніше з співачкою Адель), Етан Джонс (син звукорежисера «Бітлз» Гліна Джонса) і Джайлз Мартін (син Джорджа Мартіна, який продюсував переважну більшість записів The Beatles). У продюсерському розмаїтті виявилися свої плюси і мінуси: така кооперація позбавила альбом стилістичної цілісності, натомість дала змогу Полу Маккартні максимально проявити композиторський талант і освоїти нові музичні напрямки. Дванадцять композицій ховаються під обкладинкою, виконаною у дусі американського художника-мінімаліста Дена Флавіна. Досягнувши всіх вершин, які тільки є в музичному бізнесі, Маккартні залишається тим самим хлопчиком з Ліверпуля. «Як ти пишеш пісні?», — одного разу запитав Дастін Хоффман у Маккартні. «Вони з’являються з повітря», — відповів Пол. Невже це те саме повітря, яке оточує і всіх інших?

Головними інструментами «New» стали жваві гітари та ударні, а звук при цьому — максимально простий, відкритий і щирий. Практично вдалося обійтися і без модного нині студійного додаткового програмування. А одразу кілька ударних треків, як і в ранній творчості The Beatles, — чіпкі і завзяті рок-н-рольні композиції, під які неможливо всидіти на місці. Хоча є на новому диску і ніжний фолк Hosanna і чудова композиція Road на сім хвилин і 40 секунд звучання. Альбом уже отримав схвальні оцінки британської преси, що першою його почула, і, як правило, найвищі бали в рейтингах (п’ять зірочок). Про пісні говориться, що вони «мелодійні і наповнені енергією».

Попередній студійний альбом Маккартні «Kisses On The Bottom» вийшов у 2012 році. Він практично повністю складався з каверів на естрадні стандарти 30-х років. Дві пісні з альбому написав сам Маккартні, в тому числі композицію «My Valentine», що стала хітом. Повноцінний сольний альбом Пол Маккартні востаннє випускав у 2007 році. Диск називався «Memory Almost Full». Тож багато шанувальників музиканта сподіваються, що його зірковий музичний шлях ще не завершився, та чекають на нові композиції, які справді надихатимуть.