№11 Листопад 2014 року → У вільний час

Фокус: Грайливий настрій

Віолетта ЛОБАН

Які ігри допомагають юристам потренувати власні здібності та реалізувати лідерські амбіції?

Елементи гри присутні в кожній сфері життєдіяльності людини. Але є ігри, які дають змогу відпочити від постійної гри під назвою «життя».

Окрім можливості відволіктися від повсякденного, за допомогою гри можна дати волю своїй уяві, розвинути витримку і самовладання, реалізувати ті можливості й енергію, які не вичерпуються в житті та професійній діяльності. «Український юрист» поцікавився, які ігри допомагають юристам тренувати власні інтелектуальні здібності та реалізувати лідерські амбіції.

 

Неформальне лідерство

 

Інна ТЕЛЕГІНА, HR-менеджер  ЮФ «Василь Кісіль і Партнери»

 

Для юристів, як для людей, які займаються високоінтелектуальною працею, дуже важливо приділяти час спорту. У колег юридичної фірми «Василь Кісіль і Партнери» є добра традиція проводити спортивне дозвілля разом. Така традиція сформована насамперед сталим командним духом, що панує у компанії. Щосуботи відбуваються тренування з футболу. Футбольна команда фірми також бере участь у футбольних турнірах між юридичними фірмами. Під час матчів колеги активно вболівають за свою команду, а після кожної гри ми всі разом святкуємо перемогу.

Найулюбленішою спортивною подією наших колег залишається турнір з боулінгу, який компанія традиційно проводить уже восьмий рік поспіль. Напередодні змагання відбувається поділ на команди через жеребкування. Таким чином, колеги з різних практик і департаментів мають можливість поспілкуватися в неформальній обстановці. Ми віримо в те, що таке спілкування укріплює внутрішні комунікації, а також надає можливість неформальним лідерам проявити себе. Завдяки спільним спортивним корпоративним заходам швидше проходять соціальну адаптацію і наші нові колеги.

 

Шах і мат

 

Володимир ЮРЧЕНКО, юрист ЮК L.I.Group

 

Життя — як гра в шахи. Цю фразу використовують як виправдання та як причину тріумфу. Так говорять люди, які усвідомлюють коректність цих слів та застосовують свої навички як у бізнесі, так і у повсякденному житті.

Ця гра розвиває логіку, пам’ять, концентрацію уваги, формує розумові здібності. Гра вміщує елементи мистецтва (шахова композиція), науки і спорту. Розвиток інтелекту, ширина мислення і далекоглядність у своїх діях — усе це можна вдосконалити за допомогою шахів. Вам необхідно вивчити свого противника, оцінити силу його і вашої позиції, визначити свої та його слабкі місця, постійно аналізувати. Помилка може коштувати партії.

Пошук виграшних комбінацій та постійний прорахунок варіантів — запорука успіху цієї гри. План дій повинен бути завжди, але змінюватися залежно від оцінки позиції. Кожен ваш хід має виконувати певну ціль, поліпшувати ваші позиції на полі бою та утискати противника.

Розвиваючи фігури, необхідно будувати лінію захисту та водночас планувати атаку.

Стиль і почерк — ті риси, якими ви можете відрізнятися у грі.

Єдиний спосіб стати розумнішим — грати з більш розумним противником.

Інколи судовий спір нагадує гру у шахи, де від ваших «ходів» залежить розвиток подій і кінцевий результат. Правила гри — процесуальне законодавство, прогноз поведінки опонентів та судді на кілька кроків уперед. Ваші доводи не оцінили належним чином, придумайте додаткові, значимі доводи для вищестоящих інстанцій. Якщо ви впевнені в заангажованості судді, необхідно здійснити PR-супровід судового процесу, привернути увагу суспільства. Потрібно потягнути час — тактика паралельних позовів. Крім того, можливе порушення інших справ проти опонентів: адміністративних, кримінальних, антимонопольних.

У чому ж особливість цієї гри? Невідомо, де противник. Якщо ви намагатиметеся знищити його, щоб врятувати всіх інших, вони знищать вас, щоб врятувати його. Завжди є вибір.

 

Покер-стар

 

Аліна ПЛЮЩ, радник ЮФ Sayenko Kharenko

 

Скільки себе пам’ятаю, я завжди грала в інтелектуальні ігри. Спочатку це були настільні ігри (шашки та нарди), потім карточні ігри (кінг, терц, деберц, віст, ромі та інші). У школі з першого класу я була найкращою ученицею з математики, адже для того, щоб грати на рівні з дорослими, потрібно було швидко і правильно рахувати.

Інтелектуальні ігри завжди допомагали мені в навчанні, розвивали пам’ять та аналітичні здібності. У 13 років я почала грати в преферанс. Мені здається, що за 20 років практики я досягла значних результатів у цій грі. Сьогодні я із задоволенням граю в преферанс з колегами, банкірами та клієнтами.

Три роки тому почала грати в покер. Ця гра дається мені значно важче, ніж преферанс, адже, крім математичних та логічних навичок, покер вимагає певної психологічної підготовки. Якщо преферанс — це гра проти суперників, то покер для мене — перш за все, гра проти себе, проти своїх страхів та переживань. Окрім цього, покер — непогане тренування для мозку, можливість переключитись з вирішення юридичних завдань на ознайомлення з основами теорії ймовірності та особливостями психології гри.

 

Мафія безсмертна

 

Ярослав ЖАДАНОВ, молодший юрист ЮК L.I. Group, срібний призер MAFIA WORLD TOUR MASTERS 2013, чемпіон Київської студентської ліги-2013, переможець BIG BEN GOLD MEMBERS-2014

 

У наш час професія юриста потребуює не тільки бездоганного знання законів та вміння їх використовувати, але й багатьох інших невід’ємних навичок. Найнеобхіднішою з них є вміння логічно мислити, доводити свою точку зору та володіти ораторським мистецтвом. Усе це поєднує у собі така чудова інтелектуальна гра, як «Мафія». «Мафія» — рольова гра з використанням елементів логіки, емоцій та інтуїції. Сьогодні в «Мафію» грають майже в кожному університеті, кожній школі, а інколи навіть і в офісах. Основним принципом гри є інтелектуальна боротьба згуртованої меншості проти не згуртованої більшості.

За класичними (професійними) правилами «Мафії» у грі беруть участь десятеро гравців та один ведучий. Гра розподіляється на фази, ігровий день та ігрову ніч. Одна команда чорних гравців (мафії) у кількості трьох осіб протидіє другій команді червоних гравців (мирні жителі) у кількості сімох осіб.

Останнім часом «Мафія» стала настільки популяризованою, що є велика кількість професійних міжнародних чемпіонатів з цієї гри. Найвідоміші з них — BIG BEN MASTERS та MAFIA WORLD TOUR MASTERS, в яких беруть участь найкращі професійні гравці з багатьох країн світу. Також у нашій країні є велика кількість професійних клубів, де новачки можуть більш детальніше ознайомитися з правилами гри в «Мафію», а досвідчені «мафіозі» пограти у свою улюблену гру. Кожному, хто прагне отримати чудові, незабутні емоції, потренувати логічне мислення та поліпшити навички ораторського мистецтва, я раджу якнайшвидше поринути у світ чудової гри під назвою «Мафія».

 

Шаховий клуб

 

Володимир ГУБЕНКО, керуючий партнер ЮФ «Губенко та Партнери»

 

Спочатку виникло бажання. Бажання пограти в шахи — в гру, яку я люблю з дитинства. Потім постало питання, з ким зіграти? Змагатися з комп’ютером не цікаво, грати з гравцями з різних країн світу через спеціальні сайти — краще, але теж не зрівняти із реальною шахівницею та емоціями супротивника, який сидить навпроти. Тоді, в 2010 році, наскільки мені відомо, «в живу» пограти можна було у парку імені Шевченка, що навпроти університету. Але умови, в яких там грають, а також цілі, які ставлять перед собою тамтешні гравці, зовсім не відповідали моїм потребам. Тому я вирішив організувати шаховий турнір самостійно і запросити на нього своїх колег — юристів.

Через пошук в Інтернеті знайшов шаховий клуб «Гамбіт», який допоміг із інвентарем та суддею, подбав про рекламу, звернувся до Асоціації правників України та Ліги, які залюбки підтримали починання. Таким чином, народився перший шаховий турнір серед юристів імені Олександра Альохіна, який, до речі, за фахом був правником, а за шахами — чемпіоном світу.

Усього ми провели п’ять турнірів, в яких загалом взяли участь до 50 юристів з різних компаній та організацій. На жаль, справи та ситуація в країні останнім часом забирали багато сили, тож таке цікаве й корисне спілкування — гра — перервалося. Але ми знаємо, що серед юристів усе ще є зацікавленість у подібних заходах, тож плануємо найближчим часом провести шаховий турнір, на який запросити, можливо, не лише юристів, але й представників інших професій. До речі, запрошуємо всіх бажаючих приєднуватися до гри!

 

 

-->