№05 Травень 2015 року → У вільний час

Фокус: Світ досконалості

Віолетта ЛОБАН

Прагнення до досконалості та досягнення нових висот — природна потреба людини. Але в сучасному світі мало бути хорошим майстром лише однієї справи, наприклад у своїй професійній сфері. Треба вміти красиво говорити, правильно використовувати час, вести здоровий спосіб життя і не забувати відправляти потрібну енергію в космос. Така тенденція не обійшла стороною і юридичні фірми, які впроваджують усе більше розвиваючих програм для співробітників, підтримуючи таким чином необхідний рівень конкуренції на ринку.

Аrt de vivre

 

Марія КОШУТСЬКА, PR-менеджер ЮК Prove Group

 

Чи фінансувати додаткове навчання працівників — дилема, з якою зіштовхуються не лише роботодавці на юридичному ринку, а й, напевно, більшість компаній, представлених в бізнес-середовищі. І саме останнє сьогодні стимулює до інвестицій у команду, оскільки кризовий період, свідками якого ми є, має загартувати фахівців, які зможуть адаптуватися до сучасних умов і розвивати компанію.

У що інвестувати, звичайно, найкраще знає керуючий партнер. Тренінг, майстер-клас чи спортивне змагання — формат обирають залежно від потреб та уподобань колективу. Для нашої компанії Prove Group, яка недавно вийшла на ринок, головною метою є залучення клієнтів. Тому у квітні цього року працівники пройшли дводенний тренінг з розвитку навичок ефективних переговорів, який відбувся на базі корпоративного університету Unison. Ініціатива проведення тренінгу належала керівництву компанії, а колектив, у свою чергу, схвально сприйняв цю пропозицію, незважаючи на те, що один із днів тренінгу припадав на вихідний. Не заглиблюючись у специфіку заходу, який, до слова, пройшов на дуже високому рівні, відповім на запитання, чи не повинно керівництво боятися навчати працівників. Як сказав класик: «Ми повинні боятися не того, що ми навчимо працівників і вони підуть, а того, що ми їх не навчимо і вони залишаться».

Додаткове навчання працівників надає роботодавцю винятково переваги, серед яких відзначимо підвищення лояльності до бренду, стимулювання мотивації команди і, врешті-решт, виховання лідерів, адже art de vivre — це мистецтво жити, мистецтво бути успішним. Звісно, щоб усе вищезгадане запрацювало, головною умовою є залучення кваліфікованого тренера, тому бюджет такого заходу має бути відповідним. Підбираючи тренера, ми стали свідками такого явища, як «непристойний демпінг» (назвемо його так). На такі, на перший погляд, «хороші» умови не варто погоджуватися, ліпше відкласти тренінг на той період, коли ви матимете у розпорядженні більший бюджет на освітню програму для своїх колег.

Розвиток працівників — це місток у майбутнє. Як його збудувати і чи будувати взагалі, вирішує роботодавець. На нашу думку, не варто категорично відмовлятися від такої інвестиції навіть у складні часи. Адже це можливість виплекати команду своєї мрії.

 

Сімейний дух

 

Юлія ПАТІЙ, молодший партнер, керівник департаменту з розвитку АО AVER LEX

 

У нашій компанії команда завжди була тим елементом, в який вкладається найбільше інноваційних, прогресивних та матеріальних ресурсів. Ендрю Карнегі, американський мільйонер та філантроп, свого часу влучно зазначив, що «взаємодія в команді — це талант працювати у напрямку до спільної мети, здатність використовувати особисті досягнення для виконання загального завдання. Це сила, яка допомагає звичайним людям досягати надзвичайних результатів». У нашому аверлексівському розумінні така взаємодія обов’язково має виходити далеко за рамки спілкування у робочий час.

Зовсім недавно завершився перший етап нетипового для адвокатів проекту «AVER LEX читає», завдяки якому більшість юристів нашої команди змогли чесно, в першу чергу для себе, визначити свої слабкі особисті і професійні сторони та за допомогою спеціально підібраної бізнес-літератури перетворити їх на потужні переваги. Крім того, якщо раніше вони «зачитувалися» процесуальними документами та судовою практикою, то тепер майже у кожного на полиці серед кодексів можна знайти книгу, не пов’язану з професійною діяльністю. І вже зараз ми можемо спостерігати суттєве поліпшення у налагодженні партнерських стосунків, розподіленні власного часу, спілкуванні з клієнтами та алгоритмах ведення проектів. Зараз триває вже другий етап проекту, тому незабаром ми знову ділитимемося нашими враженнями від прочитаного.

Також хочемо розповісти і, можливо, стати прикладом у тому, як спільними ідеями та вчинками зробити спорт та правильне харчування невід’ємною частиною життя кожного. Сьогодні більша частина нашої команди слідує здоровому харчуванню та мотивує інших колег. Спортивний спосіб життя як загальна тенденція поширився майже на всю команду, але у кожного виокремилася своя «стихія». Проте часто ми намагаємося залучити колег до свого улюбленого виду спорту. Команда AVER LEX уже не уявляє липня без волейбольного турніру чи зимових вихідних без спільного катання на лижах. Крім того, кожен із нас випробував свою влучність на стрільбищі під керівництвом наших партнерів. А зараз ми готуємося до марафону вільного міста «Nova Poshta Kyiv Half Marathon». Більше того, незважаючи на щільні робочі графіки, всі виділяють зручний час для відвідування спортзалу.

Найближчим часом плануємо ще більше дізнатися про кожного з нас, тому влаштовуємо весняний та літній сімейні пікніки. І чекаємо від знайомства «AVER сім’ї» з найближчими людьми кожного співробітника нових приємних вражень та підсилення щасливого сімейного духу!

 

Мистецтво перемовин

 

Дар’я СЄДИХ, PR-менеджер ЮФ ILF

 

Перемовниками не народжуються, ними стають!

Особистий бренд має вагоме значення для будь-якої професійної діяльності. Юрист може бути бездоганним фахівцем, але нарівні з професійними знаннями він має володіти мистецтвом переконувати клієнтів, партнерів, суддів та подекуди конкурентів у своїй компетентності. Вміння справити перше враження, підлаштуватися під співрозмовника та, врешті-решт, почути клієнта чи опонента відіграє найважливішу роль в юридичному ремеслі.

Навчальні заходи в Training Centre ILF спрямовані на розвиток як професійної компетенції, так і особистих навичок. Вектори тренінгів, семінарів та майстер-класів обираються партнерами фірми за поданням департаменту розвитку бізнесу з урахуванням побажань команди.

Одна із базових неюридичних навичок юриста — ефективні комунікації, вміння вести перемовини. Адже від цього безпосередньо залежить успіх укладання контракту та перемога в спорі. Тому Training Centre ILF та Клуб перемовників запровадили спільну практично-навчальну програму для команди. ­Приблизно раз на місяць проводиться корпоративне заняття. Команда розбивається на групи по двоє-четверо осіб та відповідно до завданих кейсів «веде перемовини». Окрім розвитку навичок ведення перемовин, розвиваються і навички публічного виступу та критичного мислення, адже обов’язковий елемент тренінгу — зворотний зв’язок від колег.

Оскільки навчання має бути системним, у юристів є можливість раз на тиждень відвідувати Клуб перемовників у Києві та Харкові. Під час заняття тренер декілька хвилин пояснює теорію, а решта часу присвячується практиці. Протягом заняття можна скористатися опцією з відеозйомки «виступу». Завдяки цій опції учасник кейсу може наочно побачити свої «слабкі сторони» та фокусно працювати над їхнім розвитком.

Спільна програма Training Centre ILF та Клуб перемовників розрахована на рік. Ми очікуємо підвищити якість ведення перемовин та публічних виступів нашої команди.

 

Незаперечний бонус

 

Лідія ГУДИР-ПОРИЦЬКА, менеджер по роботі з клієнтами ЮФ «Василь Кісіль і Партнери»

 

ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» зай­має відповідальну та проактивну позицію щодо всебічного розвитку як особистості, так і всієї команди. Зокрема, в різні часи проводилися тренінги для колег зі спіральної динаміки, системи семи навичок високоефективних людей за С. Кові, теорії стилів менеджменту за І. Адізесом тощо. Це дає змогу виходити на принципово новий рівень розвитку та побудови діалогу в колективі, мати спільне структуроване бачення розвитку компанії та своєї ролі в цьому процесі.

Фірма також надає великого значення можливості для колег проявити себе, поділитися своїми навичками та вміннями в рамках корпоративного волонтерства.

Щоп’ятниці після закінчення робочого дня у вільному кабінеті я проводжу заняття йогою, на яке приходять усі бажаючі співробітники. Цією практикою цікавлюся вже багато років, пройшла навчання за спеціальною програмою Школи йоги та систем оздоровлення відомого тренера В. Смірнова. Закінчення робочого тижня таким спільним заняттям, де можна скинути напруження від малорухомої сидячої роботи, збалансувати емоційний та психологічний стан за допомогою різних технік дихання, провести м’яке, але комплексне тренування всіх груп м’язів — чудова нагода для колег, які, можливо, не встигають відвідувати фітнес-центри чи просто не готові присвячувати тренуванням багато часу.

За принципом корпоративного волонтерства зайняття проводяться безоплатно. Як тренер я отримую практику і розвиток викладацьких навичок, співробітники — здоров’я і піднесеність духу, компанія — задоволених і вдячних співробітників. Після занять усі йдуть додому в піднесеному настрої, врівноважені та розслаблені. Таким чином, колеги набагато більш повноцінно та ефективно відпочивають на вихідних, без зайвого накопиченого залишкового напруження, яке зазвичай є фоновим станом офісних працівників та відбирає багато життєвої енергії. Поліпшення фізичного стану, посилення імунітету, підвищення працездатності працівників і, як наслідок, більш ефективна та злагоджена робота — незаперечний бонус, який отримує фірма від впровадження таких занять. Причому без додаткових витрат!

-->