Новини ринку, 26 Червня (Середа)

Експерти права проаналізували міграційні процеси у сфері кримінального судочинства на LHS Discussion Hub

В рамках LHS Discussion Hub «Професійні міграції у сфері кримінального судочинства», що відбувся 24 червня 2019 року, фахівці права обговорили ефективність кримінального провадження та готовність правничої спільноті до уніфікації юридичної професії , адже адвокат, прокурор, суддя — це своєрідний трикутник, від рівності сторін якого залежить справедливість у кримінальному провадженні.

Власними історіями професійного зростання поділилися досвідчені адвокати, судді та працівники правоохоронних органів. Модератором заходу виступив партнер EQUITY Law Firm Олег Маліневський.

Як зазначив радник Asters, адвокат Сергій Гребенюк, який має досвід роботи у прокуратурі і правоохоронних органах, у тих, хто довго працював у системі правоохоронних органів, є проблеми з комунікацією із клієнтом, тому найефективніше поєднувати досвід колишніх правоохоронців і навички молодих юристів.

На відмінності у менталітеті адвокатів і правоохоронців звернув увагу радник Ario Law Firm Владислав Грищенко, який полишив сторону обвинувачення і перейшов до лав захисників. Він навів приклади, з яких випливає, що для представників правоохоронних органів дотримання права людини на другому місці, а на першому — інтереси справи.

Водночас засновник GRACERS Law Firm, адвокат Сергій Лисенко зазначив, що в нашому суспільстві все ще існують стереотипи протиставлення адвокатури та прокуратури, хоча обидві сторони по суті захищають інтереси громадянина. Головне, на його думку, – пам’ятати про закон і залишатися людиною, оскільки більшість конфліктів виникає не через закон, а через те, що в процесі сторони переходять на особистості, що призводить до погіршення становища як клієнта, так і правоохоронця.

В дискусії також взяли участь: старший детектив НАБУ Віталій Дюрдь, заступник начальника Патрульної поліції у м. Києві Дмитро Євдокимов, голова КДКА Київської області Володимир Поліщук, суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Аркадій Бущенко, суддя Господарського суду м. Києва Мальвіна Данилова.