Автостоп: Новий флагман

Ніка ГЛАЗУНОВА

У 2013 році автовиробник SKODA представить на українському ринку нову економічну модель Rapid з удосконаленим дизайном та низкою інноваційних рішень

Автомобіль має вигляд седана, але формально є ліфтбеком (з багажного відділення є доступ до салона). Новинка вражає виразним дизайном, є містким і має гарне співвідношення ціни та якості. Rapid просторий, елегантний і в той же час доступний автомобіль для всієї родини. Авто займе в модельній лінійці SKODA місце між Fabia та Octavia. Rapid втілює основні цінності бренду: функціональність, практичність, простір, «розумні» рішення і привабливий дизайн.

Нова дизайнерська концепція

SKODA Rapid є першим серійним автомобілем, в якому повністю втілені новий підхід та ідея дизайну марки: зрозумілість, точність, свіжість та емоційність. Ідеальні пропорції, чіткість і «чистота» поверхонь, гостро обкреслені грані, поєднуючись, формують привабливий зов­нішній вигляд. Передня частина демонструє нову інтерпретацію типових для SKODA елементів дизайну. Новий логотип упевнено займає місце на гармонійно закругленій передній кромці капоту. В емоційному ключі виконані і боковини кузова. Цьому сприяють довга колісна база і силует кузова, схожий за формою на купе, а також точна і чітка середня лінія, що створює виразний розподіл світла і тіні. Чіткі контури задніх фар у традиційній формі букви C і новий логотип роблять автомобіль легко впізнаним. Цільовою аудиторією для моделі SKODA Rapid, перш за все, є сімейні пари. Це — ідеальний перший автомобіль високої якості. У той же час конструктори SKODA Rapid врахували сучасні потреби клієнтів. Водій і пасажири справді не зможуть поскаржитися на недолік місця. При невеликих габаритах (довжина — 4,48 м, ширина — 1,71 м, висота — 1,46 м) в автомобілі можуть зручно і комфортно розміщуватися до п’яти осіб. За простором для колін і голови Rapid — лідер у своєму класі, а багажник у 550 літрів — те, що потрібно сімейному автомобілю.

Втілення девізу Simply Clever

Нова SKODA Rapid не лише служить втіленням девізу Simply Clever — «просто і геніально», але й підтверджує це ефективними технічними рішеннями. Деякі з них уперше реалізовані в автомобілях SKODA, ­починаючи з моделі Rapid. Так, наприклад, під сидінням водія розташований практичний утримувач для зберігання аварійного жилета. Передбачено оригінальне місце зберігання скребка для очищення скла від льоду: він просто вставляється під кришку горловини паливного бака. Невеликий контейнер для сміття, розташований у дверях, дозволяє без зусиль підтримувати порядок у салоні. Окрім цих нововведень, SKODA Rapid має низку вже випробуваних, добре продуманих зручностей, наприк­лад утримувач для мультимедіа, парковочних талонів і різноманітних ємкостей.

Технічні знахідки

На європейському ринку SKODA Rapid пропонуватиметься з чотирма типами бензинових і двома типами дизельних двигунів, що відповідають вимогам стандарту Євро-5. Як базовий агрегат пропонується 1,2-літровий трициліндровий бензиновий двигун MPI потужністю 55 кВт (75 к.с.). Інші бензинові двигуни: 1,2 TSI потужністю 63 кВт (86 к.с.), 1,2 TSI потужністю 77 кВт (105 к.с.) і 1,4 TSI потужністю 90 кВт (122 к.с.). Дизельний двигун робочим об’ємом 1,6 л оснащується системою подачі палива Common Rail, а також фільтром сажі і доступний у двох варіантах. Базова версія дизельного двигуна потужністю 66 кВт (90 к.с.) з’явиться на ринку в другій половині 2013 року. За замовленням на автомобілі з цим двигуном може встановлюватися 7-ступінчаста коробка передач з подвійним зчепленням DSG. Дизель 1,6 TDI CR розвиває потужність 77 кВт (105 к.с.). Комплектація моделей для українського ринку ще уточнюється.

SKODA Rapid оснащується комплексним набором систем активної і пасивної безпеки. Довга колісна база, шасі з точними налаштуваннями, а також жорсткий кузов забезпечують хорошу керованість автомобіля. Такі функції, як система контролю тиску повітря в шинах, протитуманні фари з функцією освітлення поворотів або система допомоги при старті на підйомах (Hill-hold-control) підвищують рівень активної безпеки цих автомобілів. Пасивна система безпеки представлена фронтальними, боковими і головними подушками безпеки. Жорсткий каркас кузова сприяє програмованій деформації кузова при зіткненні.

У Чехії базовий Rapid коштує 289 900 крон (майже 15 000 доларів США), топова комплектація — 459 900 крон (23 700 доларів США). Українські ціни поки невідомі, натомість представники компанії «Єврокар» підтвердили, що на початку 2013 року випуск моделі налагодять в Україні.