№09 Вересень 2013 року → У вільний час

Техніка: Сучасна «ретрокамера» Fujifilm X20

Fujifilm активно поповнює фірмову лінійку камер X новими цікавими моделями. У лінійку входять недзеркальні цифрові фотоапарати різного класу — від просунутих камер із змінними об’єктивами до компактних і масових ультразумів. Цього року сімейство Fujifilm поповнилося новою камерою X20

Сімейство X серед камер Fujifilm відрізняється класичним дизайном, що нагадує культові плівкові дальньобійки Fujica, що були популярними в 1970—1980-х роках. Це уподібнення не випадкове — Fujica були дуже вдалими для свого часу — міцними, компактними, винятково надійними і мали чудову оптику. Fujifilm X20 прагне розвинути цей підхід на основі сучасних цифрових технологій.

X20 — металева, міцна, жодних крихких тубусів і пелюсткових кришечок і служитиме багато років. Об’єктив закривається міцною металевою кришкою. З ключових можливостей цієї моделі, перш за все, варто відзначити поліпшене автоматичне розпізнавання сцени (SR AUTO), високошвидкісне автофокусування, підтримку серійної зйомки із швидкістю 12 кадрів на секунду, імітацію плівки, управління експозицією, а також запис відеороликів у форматі FullHD. Оптичний видошукач дає змогу працювати на сонці, не має часових затримок, не сліпне і не споживає багато енергії. Функція реалізована в класичних традиціях плівкової техніки: на краю поля зору висвічується витримка, діафрагма і підтвердження фокусування. Діоптрійне налаштування дозволяє коригувати видошукач під особливості зору фотографа. ІК-датчик автоматично відключає дисплей. Дані, що відображуються в оптичному видошукачі, підсвічуються різним кольором: червоним — якщо не вдалося сфокусуватися або експозиція вибрана неправильно, і зеленим — якщо фокус і експозиція в порядку. Основні органи управління нової X20 традиційні для сьогоднішніх фотокамер.

Функціонал Fujifilm X20 незвично багатий тонкими налаштуваннями. Окрім традиційних режимів зйомки PASM і Auto, сюжетних програм на зразок «Спорт», «Портрет», «Текст», «Ніч» і тому подібних, є мультиекс­позиція, панорамна зйомка із зшиванням на льоту, є художні фільтри, серед яких мініатюра, частковий колір, а також ефекти стискання динамічного діапазону, «м’який» з пониженим контрастом і розмиттям фону, високий і низький ключі, а також фірмова особливість Fujifilm — багата гамма моделювання плівок Fuji. Камера Fujifilm X20 розрахована на просунутих фотоаматорів із стажем — цінителів хорошої картинки, здатних використовувати можливості різних налаштувань, регулювати світло і вибудовувати композицію, щоб добитися творчого результату.

Основні характеристики

Розподільна здатність сенсору: 12 МП

Розмір сенсору: 2/3 дюйма, кроп-фактор 4

Чутливість: 100—3 200 ISO, Auto ISO, ISO6400, ISO12800

Об’єктив: незмінний, 28—112 мм в 35 мм еквіваленті. Світлосила: F:2—F:2.8

Оптична стабілізація:  рухливий елемент в об’єктиві

Автофокус: можливість ручного фокусування з режимом Focus Pick

Дисплей: не сенсорний, 460 000 пікселів, 2,8 дюйма

Видошукач: оптичний видошукач із зумеруванням

Вбудований спалах: підсвічування автофокусу

Формати фото: RAW, JPG

Відео: FullHD 60 к./с.

Інтерфейси: USB, HDMI

Розмір: 117 x 70 x 57 мм, вага з елементами живлення 353 г

-->