Преамбула: Реалізувати можливості

Юрій КУШНІР,
керуючий партнер ЮФ «Кушнір, Яким’як та Партнери»

Традиційно юридичні фірми виходять на інші юрисдикції, слідуючи за своїми клієнтами. В Україні таким чином з’явилася низка міжнародних юридичних фірм, починаючи з часу відновлення незалежності: деякі відкрили повноцінні офіси, інші обмежилися партнерськими відносинами з місцевими юридичними фірмами. Менш помітно, але й українські фірми поступово відкривали офіси чи налагоджували тісні взаємини з партнерами в інших юрисдикціях, прагнучи задовольняти потреби своїх клієнтів.

Особливістю і певним викликом останнім часом для українського юридичного бізнесу є вихід на нові юрисдикції одночасно з клієнтами, реагуючи на відповідні запити, а нерідко і випереджаючи їх — розвиваючи відносини з іноземними юридичними фірмами, напрацьовуючи та пропонуючи клієнтам уже готові рішення. У послугах таких фірм зацікавлені насамперед українські підприємці, які шукають нові ринки для своєї продукції, переорієнтовуючись з російського ринку. Також юридичні фірми з контактами чи присутністю на потенційно нових ринках допомагають реалізувати можливості, що відкриваються, наприклад, після набуття чинності угодами про вільну торгівлю з ЄС та Канадою чи внаслідок послаблення санкцій щодо Ірану.

Активна позиція за кордоном може дати юридичній фірмі і додатковий бонус — нових клієнтів. Юристи можуть сприяти конвертації інтересу з боку іноземного бізнесу в реалізовані проекти — від пошуку українських контрагентів до перенесення частини операцій міжнародних компаній в Україну. Вірю, що з часом такі проекти привернуть і суттєві інвестиції. А це вже не тільки нові замовлення і дохід для юридичної фірми, а й реальна допомога країні вистояти на економічному фронті.