Технології: Запусковий майданчик

Руслан ЯРЕМЕНКО,
керуючий партнер Airvice Consulting

  Усі ми пам’ятаємо, з якими труднощами в Україні проходив запуск 3G. Бездіяльність безпосередніх учасників ринку і державних регуляторів змусила активну частину українського суспільства застосувати незвичну тактику — ініціативна група РПР (Реанімаційний Пакет Реформ) встановила під будівлею Кабінету Міністрів України стару телефонну будку як символ жалюгідного стану мобільного зв’язку в країні і пропонувала всім перехожим депутатам відмовитися від своїх смартфонів на користь провідного зв’язку. Ініціативу підхопили та розтиражували провідні українські ЗМІ, і скандал, що здійнявся, змусив регуляторів почати роботу з видачі необхідних ліцензій операторам. Результатом став запуск 3G влітку 2015 року. Майже на 10 років пізніше, ніж у всьому розвиненому світі.

Далі→

Тема: Конкурентна противага

Максим СИСОЄНКО

Сергій РУЖЕНЦЕВ

  Здорова конкуренція — явище природне і є невід’ємною частиною будь-якого бізнесу. Не став винятком і юридичний. Отже, спробуємо за допомогою наших експертів охопити основні фактори, які слугують рушієм розвитку ринку, та отримати їхню професійну оцінку конкурентного середовища

Далі→

Тема: Рішити з місця

Сергій ПАПЕРНИК,
партнер ЮФ Evris

  Роль, яку сьогодні відіграють чат-боти, можна легко порівняти з епохою виникнення перших мобільних телефонів, яка докорінно змінила життєвий уклад. Так, боти все ще залишаються невідомими для багатьох. Але ті, хто почав ними користуватися, вже не зможуть відмовитися.

Далі→

Тема: Час боту

Віктор МОРОЗ,
керуючий партнер АО Suprema Lex, адвокат

  Якщо ще 10—15 років тому допомога роботів у побуті та професійній діяльності сприймалася як щось фантастичне і було сюжетом науково-фантастичних оповідань та фільмів типу «Я — робот», то сьогодні технологічні інновації здобувають усе більшого застосунку. Так, на озброєнні більшості юридичних компаній стоять або стандартизовані програмні продукти, що дають змогу вирішувати питання бухгалтерського та управлінського обліку або окремі стандартизовані юридичні питання, або розроблені на замовлення самих юридичних компаній чат-боти, які вміють вирішувати більш складні питання (складати позовні заяви або проводити due diligence).

Далі→

Тема: Тектонічне програмування

Антон ЛЯЩЕНКО,
керуючий партнер Правничої групи Colares

  Уже давно немає сенсу сперечатися про те, що технології кардинально змінюють світ. І це не новина: свого часу технології з обробки землі дали людям змогу вибратися з печер і осісти в тих чи інших місцях, переставши блукати в пошуках їжі. Але ось у чому парадокс: коли технології приходять у професію, яка не змінювалася століттями, її представники навряд чи будуть раді змінам. Ніхто не може уявити собі, чим займатиметься у майбутньому. Так, у ХIХ столітті через це довелося прой­ти ткачам, а у ХХ — селянам.

Далі→

Кримінальний процес: Підготовчий курс

Опанас КАРЛІН,
партнер ESQUIRES, адвокат

  Чинний Кримінальний процесуальний кодекс України (КПК) містить вичерпний перелік рішень, дій або бездіяльності слідчого і прокурора, які можуть бути оскаржені слідчому судді на досудовому розслідуванні. Цей перелік наведений у частині 1 статті 303. Така законодавча конструкція покликана дозувати навантаження на слідчих суддів та сприяти оптимізації строків розслідування. Порядок розгляду цих скарг слідчими суддями детально регламентований нормами параграфа 1 глави 26 КПК.

Далі→

Моя компанія: Непорушні цінності братів Попко 10 років потому

  Юридична фірма «Брати Попко та Партнери» навесні 2009-го, 10 років тому, заявила про себе амбіційно — захищаючи інтереси іноземних клієнтів. Можливо, саме співпраця із закордонними компаніями привила їм підвищені вимоги до етичного ведення бізнесу, а може — виховання. Або і те, і інше, бо зараз брати точно знають ціну своєї репутації, власне, знають, що вона безцінна.

Далі→

Проза життя: Правила життя
Вікторії ПТАШНИК

  Вікторія Пташник — відомий на юридичному ринку правник, який спеціалізується на конкуренційному праві, з активною громадянською позицією. Все своє професійне життя пані Вікторія присвятила юридичному ринку, у вересні 2013-го заснувала юридичну фірму «Дроіт». З листопада 2014 року — народний депутат України, входить до парламентського Комітету з питань економічної політики. Тепер пані Пташник активно та послідовно відстоює у Верховній Раді України необхідність реформування корпоративного та конкуренційного законодавства та приведення його у відповідність до найкращих європейських практик. А сьогодні Вікторія Пташник ділиться з читачами «УЮ» своїми правилами життя

Далі→